Logo ZUT

Ogłoszenia dla pracowników

RCIiTT ZUT zaprasza doktorantów na bezpłatne warsztaty poświęcone planowaniu kariery naukowej, które odbędzie się 24 października 2017 r.

Jako doktorant/ka planujący/a karierę naukową musisz podejmować wiele istotnych decyzji i wyzwań. Młodzi badacze już od samego początku powinni podejmować świadome decyzje, definiować cele i realizować je, by w rezultacie dążyć do doskonałości naukowej. Z nami dowiesz się jak należy budować swoją drogę naukową, stworzysz plan działań i poznasz tajniki świata naukowego.

Wydarzenie poprowadzi Edyta Pazura-Umecka – konsultantka RCIiTT zajmująca się karierami naukowymi i mobilnością międzynarodową naukowców.

Więcej informacji o warsztaty wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne na stronie RCIiTT.

Uczelniane Centrum Informatyki zakupiło nowa wersję licencji programu Matlab: The MathWorks Total Academic Headcount (TAH). Licencja ta umożliwia instalację oprogramowania nie tylko na komputerach należących do Uczelni, ale również na komputerach prywatnych studentów i pracowników. Dodatkową korzyścią jest bardzo duży wybór toolbox’ów.

Więcej na stronie Uczelnianego Centrum Informatyki.

W związku z modernizacją sieci teleinformatycznej WI informujemy, co następuje:

  1. Pracownicy pozostają przy swoich obecnych kontach.
  2. Poczta Wydziałowa w domenie @wi.zut.edu.pl dostępna jest wyłącznie dla pracowników WI.
  3. Konta w usłudze „MS Imagine” działać będą bez zmian.
  4. Zmiana haseł do konta odbywa się poprzez portal ZUT pod adresem: https://www.zut.edu.pl/zh/ - po wykonaniu zmiany hasła jeśli nazwy kont na WI i na ZUT są tożsame to hasła będą jednakowe (hasło ZUT zostanie synchronizowane jako hasło WI)

5.    Informujemy, że studenci WI posiadać będą tylko konto zgodne z nomenklaturą nazw ZUT (xy12345) i pocztę jedynie w systemach ZUT.

W przypadku blokady konta na WI (np.: włamanie na konto, spam poczty) odblokowanie możliwe będzie jedynie przez portal ZUT pod adresem: https://www.zut.edu.pl/zh/ - do tego momentu konto pozostanie zablokowane!

W "Niezbędniku Akademickim” PWN http://niezbednikakademicki.pwn.pl ukazał się poradnik w pigułce na temat prezentacji w języku angielskim przygotowany przez pracownika Wydziału Informatyki dra inż. Piotra Sulikowskiego.

“Niezbędnik Akademicki PWN” to bezpłatne e-czasopismo kierowane do pracowników naukowych i dydaktycznych.

W roku 2018 będziemy obchodzić 70-tą rocznicę polskiej informatyki. Jak każda okrągła rocznica, jest to okazja do wspomnień, refleksji, podsumowań. Od roku 1948, kiedy powstawał pierwszy polski komputer, trzy kolejne pokolenia specjalistów informatyzowały nasz kraj. Wiele prac nie kończyło się powodzeniem, ale każde dostarczało cennych doświadczeń. Z pewnością do wielu z nich warto wracać pamięcią.

Polskie Towarzystwo Informatyczne, w ramach przygotowań do obchodów 70 lat polskiej informatyki, zaprasza do nadsyłania krótkich tekstów ze wspomnieniami z życia codziennego polskich informatyków. Pokażmy, jak wyglądała informatyka 10, 30, czy 50 lat temu. Czy realizowane wówczas projekty różniły się od tych dzisiejszych? Spiszmy nasze wspomnienia i podzielmy się nimi z kolejnymi pokoleniami informatyków. Mile widziane są także zdjęcia (własnego autorstwa) uzupełniające opisywane wydarzenia.

Nadsyłane teksty (2-5 stron) będą publikowane w kolejnych numerach Biuletynu PTI w roku 2018. Jeśli zgromadzona zostanie odpowiednio duża liczba tekstów, zostaną one dodatkowo wydane w postaci monografii rocznicowej. Publikacja tekstu będzie możliwa pod warunkiem wyrażenia zgody na nieodpłatną publikację tekstu przez PTI.

Termin zgłoszeń: 30.10.2017 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.