Wydział Informatyki ZUT jest w posiadaniu licencji Microsoft Imagine, która pozwala studentom i pracownikom (naukowym) na korzystanie z oprogramowania firmy Microsoft (platformy systemowe, serwery, aplikacje, SDK, DDK).

Oprogramowanie dystrybuowane jest za pośrednictwem portalu MS Imagine do pobrania bezpośrednio z sieci Internet. Portal pozwala na pobieranie kluczy licencyjnych na dany produkt. Lista produktów dostępna jest na na stronie MS Imagine.

Warunkiem skorzystania z opisywanych usług jest posiadanie konta na portalu MS Imagine. Konta takie są tworzone wszystkim naszym studentom i pracownikom o czym zostaniecie osobiście powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej z informacją o waszym loginie i haśle dostępu.

Konta i hasła

W ramach programu MS Imagine przypisane zostały dla każdego studenta i pracownika, indywidualne konta w postaci adresu email z domeny @zut.edu.pl, czyli: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dla studentów) oraz w domenie @wi.zut.edu.pl dla pracowników dydaktycznych.

Konta w tym systemie są prowadzone przez firmę Microsoft i hasła dostępu generowane są przez nich. W przypadku nowo zakładanego konta (przez nas) każdy nowo utworzony użytkownik otrzymuje na swoją skrzynkę pocztową informację o utworzeniu konta i przypisanym mu haśle lub link aktywacyjny do systemu MS Imagine.
Za pośrednictwem poczty potwierdzane są wszystkie transakcje prowadzone przy pomocy tego portalu.

W przypadku zapomnienia hasła lub utraty listu z informacją o koncie w programie należy przeprowadzić procedurę "Zapomniałem hasła" na portalu MS Imagine. W trakcie tej procedury należy podać login do portalu w postaci opisywanej wyżej.

W przypadku pojawienia się komunikatu o wygaśnięciu konta prosimy o wysłanie listu do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o ponowną aktywację konta.
PS. Mail musi być wysłany z serwera pocztowego ZUT lub WI (zależnie od typu konta), aby został rozpatrzony!

Zasada działania systemu dystrybucji

Poniżej przedstawimy opis dystrybucji oprogramowania za pośrednictwem portalu licencyjnego MS Imagine.

Klucz służy do pojedynczej aktywacji produktów tego wymagających.

Na dany system operacyjny otrzymujecie Państwo TYLKO JEDEN KLUCZ LICENCYJNY, działający na jednym stanowisku. NIE MA możliwości otrzymania większej ilości kluczy, w tym samym czasie, na dany produkt.

Pierwsze roczniki studiów konta otrzymują z pewnym opóźnieniem - powiadomienie o tym, że konto zostało założone zostanie dostarczone poprzez pocztę elektroniczną.