Formularz wyszukiwania
Zaloguj

Aktualności

21 marca br. odbyła się na Wydziale Informatyki obrona pracy doktorskiej mgra inż. Marcina Pietrasa , byłego już doktoranta w Katedrze Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej. Rada Wydziału podjęła uchwałę o nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka.

Promotorem pracy doktorskiej nt "Syntaktyczna i semantyczna analiza danych tekstowych z wykorzystaniem modeli Markowa realizowanych sprzętowo" był dr hab. inż. Przemysław Klęsk, prof. ZUT.

W obronie uczestniczył recenzent pracy dr hab. Krzysztof Jassem, prof. UAM z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gratulujemy!

Rada Wydziału Informatyki na posiedzeniu w dniu 19 marca 2019 po zapoznaniu się z uchwałą komisji habilitacyjnej pod przewodnictwem prof. Józefa Korbicza, po analizie dorobku naukowego oraz nadesłanych recenzji, w głosowaniu tajnym podjęła uchwałę w sprawie nadania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych drowi inż. Rafałowi Kozikowi z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Tytuł osiągnięcia naukowego "Techniki analizy i klasyfikacji danych dla celów zwiększenia bezpieczeństwa aplikacji i sieci teleinformatycznych".

Serdecznie gratulujemy!

Dziekan oraz Rada Wydziału Informatyki
Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 19 stycznia 2018 r.
(Dz. U. z 2018 r., poz. 261)

zawiadamiają o publicznej obronie rozprawy doktorskiej

mgra inż. Marcina Pietrasa

która odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz. 12.30 w sali 128
Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie, ul. Żołnierska 49

Temat rozprawy doktorskiej:

Syntaktyczna i semantyczna analiza danych tekstowych
z wykorzystaniem modeli Markowa realizowanych sprzętowo

Promotor: dr hab. inż. Przemysław Klęsk, prof. ZUT
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Recenzenci: dr hab. inż. Rafał Scherer, prof. PCz
Politechnika Częstochowska

dr hab. Krzysztof Jassem, prof. UAM
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Z rozprawą doktorską można zapoznać się w czytelni Biblioteki Wydziału Informatyki, Szczecin, ul. Żołnierska 49.
Streszczenie rozprawy doktorskiej, łącznie z recenzjami umieszczone jest na stronie internetowej Wydziału WWW.wi.zut.edu.pl/Doktoranci/Obrony.

Dziekan Wydziału Informatyki
dr hab. inż. Jerzy Pejaś

obrona pracy doktorskiej mgra inż. Macieja Buraka

18 grudnia br. odbyła się na Wydziale Informatyki obrona pracy doktorskiej mgra inż. Macieja Buraka z Katedry Zastosowań Informatyki Wydziału Elektrycznego ZUT. Rada Wydziału podjęła uchwałę o nadaniu Kandydatowi stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka.

Promotorem pracy doktorskiej nt "Application of inhomogeneous continuous time Markov chains for call center modeling (Modelowanie Call Center z wykorzystaniem niejednorodnych łańcuchów Markowa z czasem ciągłym)" był prof. dr hab. inż. Andrzej Brykalski.

W obronie na zaproszenie Dziekana uczestniczyli m. in. prof. dr hab. inż. Tadeusz Czachórski z Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk - recenzent pracy i dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT - Dziekan Wydziału Elektrycznego.

Gratulujemy!

Projekt "Metoda szacowania dokładności wielokryterialnych metod decyzyjnych" zgłoszony przez mgra inż. Wojciecha Sałabuna (obecnie doktora) z Katedry Metod Sztucznej Inteligencji i Matematyki Stosowanej otrzymał finansowanie w ramach konkursu OPUS 15.

Wniosek dra Sałabuna znalazł się w gronie 28 wniosków, spośród 139 złożonych w panelu, które otrzymały finansowanie w konkursie OPUS 15 Narodowego Centrum Nauki.

Celem projektu jest stworzenie nowej metody służącej do estymowania dokładności metod wielokryterialnego wspomagania decyzji MCDM. W ramach projektu zaprojektowana zostanie metoda testowania oparta na dwóch zbiorach modeli referencyjnych. Będą to modele rzeczywiste oraz modele teoretyczne. Na podstawie nowoczesnych symulacji komputerowych otrzymane wyniki zostaną poddane wnikliwej analizie statystycznej w celu wyciągnięcia wniosków. W ten sposób powstanie możliwość bardziej odpowiedzialnego doboru metod do konkretnych klas problemów decyzyjnych.