Formularz wyszukiwania
Zaloguj

Aktualności studenckie

Do udziału w projekcie mogą aplikować studenci wszystkich uczelni na świecie, które biorą udział w programie Santander Universidades.
Uniwersytet w Yale oraz Uniwersytet w Georgetown we współpracy z Grupą Santander przygotowały specjalny wakacyjny program szkoleń dla studentów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i znajomością języka angielskiego.

Szczegóły:  icon Stypendia Santander - Yale Georgetown [839.9K]

ADB-mistrz-programowania

Jesteś programistą, a pisanie kodu to twoja pasja? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i zmierzyć się z wybitnymi umysłami kolegów z branży? Weź udział w ADB Brain Wars - ogólnopolskim starciu o tytuł mistrza programowania.
Już po raz czwarty firma ADB wspólnie z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje konkurs programistyczny dla pasjonatów rozwiązywania problemów algorytmicznych. W walce o zwycięstwo będzie liczyć się wiedza, doświadczenie, kreatywność i wytrwałość.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa miłośników zagadek logicznych z całej Polski, którzy będą zmagać się z zadaniami na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja o podium rozegra się w wyjątkowym gronie specjalistów i entuzjastów kodowania. A jest o co walczyć, bowiem dla mistrza programowania przewidziana jest nagroda główna w kwocie 5000zł.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów.
Eliminiacje na platformie ADB Brain Wars http://adb-brain-wars.com/ rozpoczną się 25 marca i potrwają 7 dni. Zadania będzie można rozwiązywać „online” w dowolnym języku programowania.
Runda eliminacyjna wyłoni 20 najlepszych zawodników, których ADB i WIEA zaproszą na finał do Laboratorium ADB na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Komu uda się zdobyć tytuł mistrza programowania czwartej edycji ADB Brain Wars przekonamy się już 6 kwietnia podczas finału w Zielonej Górze.
Szczegółowe informacje dotyczące ADB Brain Wars, opis przebiegu konkursu oraz link do rejestracji będzie dostępny pod adresem http://adb-brain-wars.com/

ADB-mistrz-programowania

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty komputerowe pt. „Wykorzystaj swoją szansę i zostań Ekspertem Komisji Europejskiej”, które odbędą się 28 marca 2019, w godz. 9.00-13.00 w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, sala Overlock nr 219, II piętro.

Więcej informacji: innowacje.zut.edu.pl

logo huawei

Program „Seeds for the Future” to międzynarodowa inicjatywa firmy Huawei, która ma na celu wspieranie edukacji technologicznej wśród studentów uczelni technicznych. Dzięki programowi możliwe jest wyłonienie najzdolniejszych studentów oraz udostępnienie im wiedzy i doświadczenia ekspertów Huawei podczas warsztatów i szkoleń.

W ramach programu uczelnia organizuje konkurs. Dwóch najlepszych studentów weźmie udział w finale w którym z dziewięciu uczelni z polski zostanie wyłonionych 10 laureatów. Nagrodą dla laureatów są dwutygodniowe warsztaty technologiczne i kulturoznawcze w Chinach.

Każdy student ma za zadanie opracować pracę (od 4 do 7 stron) na jeden z Tematów Konkursowych.

1. 5G – szansa dla rozwoju technologicznego i gospodarczego
2. Sztuczna inteligencja – zastosowania bliskie społeczeństwu
3. Cloud computing – zastosowanie w biznesie/w trzecim sektorze i administracji publicznej
4. Blockchain and Internet of Things – zastosowanie i kierunki rozwoju

Szczegółowe informacje odnośnie prac konkursowych znajdują się w załączonych „Ramowych warunkach programu”. Termin nadsyłania prac konkursowych: Do 5 maja 2019 r.

Koordynatorem programu z ramienia ZUT jest dr inż. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

B&R podczas targów Automaticon 2019

26 marca 2019, pierwszy dzień targów Automaticon to dzień dla Edukacji
Zobacz innowacyjne rozwiązania na stoisku B&R.

Poznaj nowoczesne technologie oraz sprawdź ofertę firmy B&R dla edukacji: praktyki i staże, prace dyplomowe, szkolenia a także możliwość szerokiej współpracy z uczelniami technicznymi.
B&R zaprasza gości do stoiska C14/D13 w Hali I. Jedną z kluczowych atrakcji, którą zaprezentują eksperci to w pełni zintegrowane systemy wizyjnez systemami sterowania B&R. Inteligentne kamery, innowacyjne oświetlenie oraz zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu stanowiące kompletne portfolio, dzięki którym można uzyskać większą opłacalność produkcji.

icon Automaticon BiR [457.4K]